AMELİYATSIZ GENÇLEŞTİRME TEKNOLOJİLERİ MERKEZİ
AGTM Uygulamalar
Kırışıklık TedavisiToparlama TedavisiAkne - Skar TedavisiCilt & Vücut BakımıBölgesel ZayıflamaGözenek TedavisiLeke TedavisiAmeliyat İzi SilmeÇatlak TedavisiSelülit TedavisiEpilasyonSağlıklı Yaşam KoçuMedikal Masaj

Çatlak Tedavisi

Cilt çatlakları ile vedalaşın...
Deri çatlakları gerek erkek gerekse kadınların ortak sorunudur. Fakat en çok kadınların etkilendiği ve bazen ciddi kozmetik sorunlar yaşatabilen bu soruna karşı birçok ürün kullanılmasına rağmen kalıcı olarak yok edilmesi kolay olmamaktadır. Hızlı kilo alıp verme, doğum yapan bayanlarda sıklıkla görülen bu istenmeyen durum da artık çözümsüz değil.

Cilt çatlakları için öncelikle cildin yapısını ve nasıl çalıştığını açıklamamız gerekir. Normal cilt destek dokusu, %80 kolajen ve %4 elastin liflerinden oluşan gözenekli bir ağ yapısına sahiptir. Cilt yapısında bulunan elastin, cilde esnekliğini veren ve gerilmesini mümkün kılan bir proteindir. Elastin, cilt içerisinde cildin esnemesine ve daha sonra orijinal konumuna geri çekilmesine izin veren balık ağı benzeri bir yapı oluşturur.

Cilt çatlakları hasar görmüş elastin yapılarıdır.

Bu elastin lifleri hasar gördüğünde ‘skar’ görüntülü cilt çatlakları oluşur. Vücut çatlakları ciddi bir problemdir. Vücudumuz kolajen proteinleri ile yaralanan tüm cilt yapısını yenileme özelliğine sahiptir. Merkezimizde, cilt çatlakları tedavisinde, hücreleri uyararak kolajen dokunun yeniden yapılanmasını sağlayarak çatlak derinin; canlı, pürüzsüz görüntüye ulaşmasını sağlıyoruz.
0216 355 49 88
Copyright © 2014 Vedat Burak Budak AGTM. Tüm hakları saklıdır.