AMELİYATSIZ GENÇLEŞTİRME TEKNOLOJİLERİ MERKEZİ
AGTM Uygulamalar
Kırışıklık TedavisiToparlama TedavisiAkne - Skar TedavisiCilt & Vücut BakımıBölgesel ZayıflamaGözenek TedavisiLeke TedavisiAmeliyat İzi SilmeÇatlak TedavisiSelülit TedavisiEpilasyonSağlıklı Yaşam KoçuMedikal Masaj

Selülit Tedavisi

Selülit kabus olmaktan çıkıyor. Pürüzsüz kalça ve bacaklara kavuşma zamanı.
 
Selülit hakkında hemen herkesin bilgisi vardır. Neden oluşur? Nasıl tedavi edilir? Neler yapılmalıdır? Bu konularda hemen herkesin bilgisi vardır. Biz yanlış bilinen doğruları da hatırlatarak pürüzsüz cilde kavuşmanızın imkansız olmadığını söyleyerek başlayalım.
 
İnsan selülitle doğmaz. Erişkin yaşlarda ortaya çıkar. Bu da selülitin hormonal olgulara bağlı olduğunu gösterir. Hormonal düzensizlikler, folikülin hormonu, selüliti oluşumunu tetikler.
 
Selülitin başladığı dönemler:
1- Ergenlik dönemi: Selülit ovüllerinin belirmesi, cinsel değişimle birlikte ortaya çıkar.
2- Hamilelik dönemi: Bu dönemde anne vücudunda boş kalmış çok sayıda folikülin hormonu birikir ve selülit oluşumuna zemin hazırlar.
3- Menopoz öncesi: Hormonal durumdan dolayı zaten var olan selülit daha da artarak yerleşir.
 
Selülit; derinin alt tabakasında, yağ dokusunun hemen çevresinde meydana gelir. Yağ hücrelerinin fazla yağı depolamasının ve östrojen hormonunun da etkisiyle bu hücreler genişler. Kan dolaşımı giderek yetersizleşmeye başlar. Yağ hücrelerinin genişlemesi, bu dokunun normalden daha fazla yayılması demektir. Bu yayılma, deri altı bağ dokusunu da etkileyerek vücudun normalden daha fazla su tutmasına ve dolayısıyla kan dolaşımının zayıflamasına neden olur.  Dolayısıyla dokulara daha az oksijen ulaşmayla başlar. Bunun sonucunda dokular elastikiyetini kaybeder ve cilt yüzeyi derinin üst bölümünde pürüzlü bir görünüm almaya başlar.

Selülit 3 aşamada gelişen bir patolojidir.
İlk aşamada; sebep dolaşım bozukluğudur. Damar duvarlarından sızan sıvılar, doku aralıklarında toplanarak ödem oluşturur. Ödem bir taraftan kan ile yağ hücreleri arasındaki iletişimin aksamasına ve yağ hücrelerinin metabolizmasının bozulmasına yol açarken, diğer taraftan bağ dokusunun yapısının bozularak, setleşmesine sebep olur.

Elastikiyetini kaybetmiş fibröz bantlarla çevrili, aşırı büyümüş yağ dokusu hücrelerinden meydana gelmiş nodüller oluşur. Bu 2. aşama olup, selülite özgü portakal kabuğu görünümü ile karakterizedir.

3. aşama ise patolojik sürecin devam etmesi sonucu, nodüllerin birbirine yapışarak daha büyük nodülleri oluşturması ve cildin kapitone bir görünüm alması aşamasıdır.

Vedat Burak Budak AGTM’de kusursuz Selülit Tedavisi:
Selülitin oluşmasının önemli etkenlerinden olan; vücudun nem dengesi ve beslenmeyi  belirtmeden geçmek olmaz. Merkezimizde yağ kırma ve ileri teknoloji selülit cihazlarıyla kısa sürede pürüzsüz, sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Ayrıca Sağlıklı Yaşam Koçu ve Beslenme Uzmanı Vedat Burak Budak’ın önerileriyle kalıcı, pürüzsüz bir cilt ile sağlıklı yaşama kavuşabilirsiniz.
0216 355 49 88
Copyright © 2014 Vedat Burak Budak AGTM. Tüm hakları saklıdır.