AMELİYATSIZ GENÇLEŞTİRME TEKNOLOJİLERİ MERKEZİ
AGTM Uygulamalar
Kırışıklık TedavisiToparlama TedavisiAkne - Skar TedavisiCilt & Vücut BakımıBölgesel ZayıflamaGözenek TedavisiLeke TedavisiAmeliyat İzi SilmeÇatlak TedavisiSelülit TedavisiEpilasyonSağlıklı Yaşam KoçuMedikal Masaj

Kırışıklık Tedavisi

Kırışıklık nedir? Neden oluşur?
Cildimiz diğer tüm organlarımız gibi kronolojik olarak yaşlanır. Cildin yaşlanmasını 2 başlıkta özetleyebiliriz:

1- Zamanla olan, genler ile planlanmış yaşlanma:
Zamana karşı koyamız mümkün değildir. Genlerimiz gereği, yaş aldıkça, ailesel kalıtım cilt yaşlanmasının hızını ve şeklini belirler. Kasların çalışmasının yavaşlaması ve kolajen dokunun azalması ile elastikiyetini kaybeden cilt,  yerçekimine karşı koyamaz. Kaslar aşagı doğru çekilir ve böylece yorgun, yaşlanmış bir ifade ile birlikte kırışıklıklar oluşur.  Hayatımız boyunca yine doğamızda varolan yüz mimiklerimiz de kırışıklığın oluşmasında etkilidir.

2- Dış etkenlere bağlı çevresel yaşlanma:
Güneş, evrenin, hayatımızın en önemli enerjisidir. Ancak doğrudan güneşe maruz kalındığında cildimiz olumsuz yönde etkilenir, nem kaybı olur ve kırışıklık oluşumu hızlanır. Doğru güneş kremi kullanmak ve direkt güneş ışınlarınla temasta bulunmaktan kaçınmak gereklidir. Sigara, alkol, kafein, stres, düzensiz uyku ve yanlış beslenme cildimizin kırışıklıklarını doğrudan etkileyen dış etkenlerdir, uzak durmak gereklidir.

Ayrıca cildimizin uzun süre makyaj ve benzeri kimyasallarla teması, şehir hayatı, egzos dumanları, hava kirliliği gibi negatif etkiler de cildin nem kaybına, çabuk yaşlanmasına ve kırışmasına yol açar.

Kırışıklık / Yüz çizgileri tedavisi:
VBB AGTM Merkezinde gençleştirme ve güzellikte dünyada kullanılan son teknolojileri birleştirerek, ameliyatsız elde edilebilecek en iyi sonuçlara ulaşıyoruz. Hem genetik hem de dış etkenlerin cilde negatif etkilerini maksimum derecede ortadan kaldırıyoruz. Göz çevresi (kazayakları), alın bölgesi, ağız çevresi ve yanaklardaki çizgilere ameliyatsız, iğnesiz, ağrısız en doğal yollarla tek seansta gözle görülür fark yaratan uygulamalarla daima genç kalmak şimdi elinizde.
0216 355 49 88
Copyright © 2014 Vedat Burak Budak AGTM. Tüm hakları saklıdır.